Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 04.05.2020

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oławskiej komendy uratowali 35-letnią kobietę, która próbowała targnąć się na swoje życie. Desperatka stała na parapecie okna, na drugim piętrze wielorodzinnego budynku i krzyczała, że „nie chce już żyć, chce się zabić”. łyskawiczna reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii. Policjanci ściągnęli kobietę z parapetu i przekazali załodze pogotowia ratunkowego.

Kilka dni temu, tuż przed 20.00, dyżurny oławskiej Policji otrzymał zgłoszenie o osobie stojącej na parapecie okna i krzyczącej, że chce się zabić. Policjant powiadomił służby ratownicze i wysłał na miejsce funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Po przyjeździe pod wskazany adres mundurowi jako pierwsi weszli do mieszkania na drugim piętrze budynku wielorodzinnego, w którym przy otwartym oknie na parapecie stała kobieta. Jej zachowanie wskazywało, że może być nietrzeźwa. Desperatka krzyczała, że nie chce żyć, że się zabije.

Zdecydowana reakcja policjantów nie doprowadziła do tragedii. Mundurowi ściągnęli 35-latkę z okna i przekazali załodze pogotowia ratunkowego.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony