Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kozieniccy policjanci rozbili grupę zajmująca się kradzieżą miedzi

Data publikacji 04.05.2020

Kozieniccy policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn (37-51 lat) podejrzanych o włamania i kradzież elementów miedzianych z jednej z firm na terenie powiatu kozienickiego. Wartość skradzionego mienia opiewa na kwotę niemal 100 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali całość skradzionego mienia. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali sześciu mężczyzn w wieku od 37 do 51 lat, którzy przez kilka dni włamywali się i kradli elementy miedziane z terenu jednej z firm na terenie powiatu kozienickiego. Wartość skradzionego mienia opiewa na kwotę niemal 100 tys. złotych.

W toku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u jednego z mężczyzn kryminalni ujawnili część skradzionych elementów miedzianych. Kolejne skradzione elementy znaleźli w ukryciu w innym miejscu. Jak sie okazało, najmłodszy z mężczyzn poszukiwany był listem gończym i trafił do aresztu śledczego. U 46-latka funkcjonariusze znaleźli papierosy bez znaków polskiej akcyzy.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni - mieszkańcy powiatu kozienickiego - usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

  • Złom zabezpieczony przez policjantów
  • Złom zabezpieczony przez policjantów
Powrót na górę strony
Polska Policja