Czujni przed służbą - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czujni przed służbą

Data publikacji 04.05.2020

Będący poza służbą funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zatrzymali 52-latka, który kierował fordem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie 3,5 promila alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

1 maja 2020 roku około godz.11:00 dwaj funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi jadąc na służbę, na ul. Rudzkiej zauważyli forda escorta, którego styl jazdy mógł wskazywać na nietrzeźwość kierującego. Pojazd jechał „wężykiem”, bez powodu zatrzymywał się, a za chwilę ruszał, zajeżdżał drogę innym pojazdom. Mundurowi zatrzymali samochód. Gdy podeszli do auta wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. W tej sytuacji, aby uniemożliwić mężczyźnie dalszą jazdę, wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i powiadomili dyżurnego łódzkiej komendy Policji.

Po chwili na miejsce przyjechał patrol z łódzkiej drogówki, który wykonał badanie trzeźwości 52-letniego mężczyzny. Okazało się, że miał on w organizmie 3,5 promila alkoholu. Okazało się ponadto, że mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania za jazdę w stanie nietrzeźwości i posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

52-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi/js)

Powrót na górę strony
Polska Policja