Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla dzielnicowej za pomoc podczas kwarantanny

Data publikacji 05.05.2020

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze wpłynęły podziękowania dla policjantki - dzielnicowej sierż. szt. Magdaleny Tomaszewskiej, która zaoferowała swoją pomoc rodzinie przebywającej na kwarantannie. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, tak miłe słowa i docenienie codziennej, pełnej wyzwań służby policyjnej, motywuje nas do dalszej pracy na rzecz spokoju i bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców.

Trudny czas pandemii Covid-19 nakłada na wszystkich wiele ograniczeń, do których powinniśmy się stosować dla dobra nas samych i naszych bliskich. Wiele osób pozostaje w domach, a nad ich bezpieczeństwem czuwają całodobowo policjanci różnych służb: kryminalnej, prewencyjnej czy ruchu drogowego. Nasze działania podyktowane są zawsze troską o zdrowie i spokój mieszkańców. Zdarzają się przypadki, gdy nie wszyscy chcą podporządkować się regułom narzuconym dla bezpieczeństwa nas wszystkich, ale zdecydowanie więcej jest sytuacji, gdzie mieszkańcy rozumiejąc powagę sytuacji dostosowują się do wydanych zaleceń.

W tym wyjątkowym czasie niezwykle ważna i odpowiedzialna jest praca policjantów, którzy nie zważając na niebezpieczeństwo, w swej codziennej służbie dokładają wszelkich starań aby zapewnić bezpieczeństwo. Równie ważne jest jednak dopilnowanie, żeby osoby objęte kwarantanną poddały się jej rygorom, aby nie dopuścić do dalszego, niekontrolowanego rozprzestrzeniania się wirusa. Policjanci realizując swoje zadania, współpracują także z innymi służbami.

Jest nam niezmiernie miło, gdy mieszkańcy zauważają i doceniają nasze starania. Słowa podziękowania wpływające do policjantów w tym wyjątkowym czasie mobilizują ich do dalszej pracy na rzecz mieszkańców i są motywacją, a także wsparciem w kolejnych działaniach.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)

Powrót na górę strony