Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla zabójcy

Data publikacji 05.05.2020

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o zabójstwo 32-letniego mieszkańca gminy Kamień Krajeński. Ciało mężczyzny zostało znalezione w rejonie posesji, na której mieszkał. Decyzją sądu sprawca został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w piątek (1.05.2020 r.) w miejscowości Dąbrówka w gminie Kamień Krajeński. Około godziny 8:30 dyżurny sępoleńskiej Policji otrzymał informacje o ujawnieniu zwłok 32-letniego mieszkańca wsi. Ciało mężczyzny w rejonie posesji, na której zamieszkiwał zauważył członek rodziny. Na miejsce zostali natychmiast skierowani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie.

W toku postępowania wszczętego przez Prokuraturę policjanci z Sępólna Krajeńskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy intensywnie zaangażowali się w ustalenie wszystkich okoliczności tej sprawy. Drobiazgowo analizowali i zabezpieczali wszelkie ślady, które mogłyby doprowadzić do sprawcy zbrodni. Śledczy szybko wytypowali mężczyznę, który mógł dokonać tego przestępstwa. Następnego dnia 34-letni przestępca był już za kratami. Okazał się nim mieszkaniec tej samej miejscowości. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie sprawcy łącznie 3 zarzutów, w tym dokonania zabójstwa.

Wczoraj (4.05.2020 br.) Sąd Rejonowy w Tucholi, na wniosek miejscowej Prokuratury, zastosował  wobec 34-letniego podejrzanego o zabójstwo środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na  okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja