Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 86-latki

Data publikacji 06.05.2020

O zaginięciu 86-letniej mieszkanki gminy Krzeszowice poinformowała miejscowy komisariat jej córka. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Staruszka, cała i zdrowa, została odnaleziona przez mundurowych z Krzeszowic już po półtorej godziny.

Dyżurny Komisariatu Policji w Krzeszowicach 4 maja br. około godz. 8.00 został poinformowany przez zaniepokojoną córkę o zaginięciu 86-latki . Zgłaszająca poinformowała policjantów, że matka wyszła z domu około godz. 1.00 w nocy i do chwili obecnej nie powróciła. Kobieta mówiła też, że ze względu na stan zdrowia matki obawia się o jej życie i zdrowie. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. W działaniach udział wzięły wszystkie patrole z miejscowego komisariatu, w tym żołnierze WOT-u i żandarmeria pełniący służbę wspólnie z policjantami. Zaangażowani zostali też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz sąsiednich komisariatów, a także trzy jednostki OSP i  pies tropiący. Policjanci pieszo i w zmotoryzowanych patrolach przeczesywali pobliski teren. Jeden z patroli, w skład którego wchodził kierownik ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Krzeszowicach oraz policjant  tego ogniwa, po około 1,5 godzinie od momentu zgłoszenia zaginięcia, odnaleźli staruszkę. 86-latka siedziała na polu, około 500 metrów od miejsca zamieszkania. Kobieta była przerażona i wyziębiona. Na miejsce mundurowi niezwłocznie wezwali karetkę. Po przebadaniu 86-latki przez załogę pogotowia, na szczęście okazało się, że prócz wyziębienia nic więcej jej nie dolega. Staruszka wróciła bezpiecznie do domu pod opiekę córki.

Dzięki zaangażowaniu oraz szybkim i sprawnym działaniom policjantów z Krzeszowic kobieta została odnaleziona cała i zdrowa. Takie reakcje naszych policjantów już niejednokrotnie doprowadziły do uratowania ludzkiego zdrowia, a czasem nawet życia.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony