Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant poza służbą zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 06.05.2020

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusz w Lublinie na ul. Droga Męczenników Majdanka uniemożliwił kierowcy pojazdu marki Opel dalszą jazdę. Kierowcą okazał się 48-latek z Piask, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj, 05.05.br., około godziny 20:00 na ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie uwagę policjanta z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, który był w czasie wolnym od służby przykuł samochód, którego styl jazdy wskazywał na to, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu. Kierowca miał problem z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Mundurowy na wysokości ul. Kalinówka zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. O całym zdarzeniu poinformował dyżurnego z KMP w Lublinie, który na miejsce przysłał patrol Policji.

Kierującym okazał się 48-letni mieszkaniec Piask. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że poruszał się on samochodem osobowym po drodze publicznej mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy kierowca trafił do III Komisariatu Policji w Lublinie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja