Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali zbłąkanego łabędzia

Data publikacji 06.05.2020

Świętochłowiccy policjanci pomogli łabędziowi, który utknął na pasie zieleni. Ptak nie potrafił samodzielnie opuścić drogi, co stanowiło zagrożenie dla niego jak i kierowców. Policjanci na chwilę zablokowali ruch w obu kierunkach na Drogowej Trasie Średnicowej i przenieśli łabędzia w bezpieczne miejsce. Dzięki trosce mundurowych ptak jest już bezpieczny.

Świętochłowiccy policjanci już nie raz udowodnili, że podczas codziennej służby kierują się dewizą „chronić i pomagać”. Nie odnosi się ona tylko do drugiego człowieka, ale i do zwierząt, których los także nie jest mundurowym obojętny.

Do nietypowej interwencji doszło wczoraj, 05.05.2020 r., około 16, na Drogowej Trasie Średnicowej. Oficer dyżurny miejscowej Policji otrzymał zgłoszenie od podróżujących w kierunku Katowic, że po jezdni chodzi łabędź. Na miejsce pojechali policjanci z drogówki. Na środku drogi, na pasie zieleni, zauważyli wystraszonego ptaka. Zwierzę nie potrafiło samodzielnie opuścić drogi i stanowiło zagrożenie dla innych kierujących. Na miejsce przyjechał również patrol mundurowych z prewencji, którzy ruszyli na pomoc. Mundurowi na chwilę zablokowali ruch w obu kierunkach, aby wystraszony ptak mógł samodzielnie opuścić pas zieleni. Mimo podejmowanych przez stróżów prawa prób nakierowania go w stronę pobliskiego stawu, wystraszony łabędź miał problemy z poruszaniem się. Widząc to, mundurowi postanowili przenieść zwierzę w bezpieczne miejsce. Ostrożnie podeszli do łabędzia i zabrali go z drogi, a następnie przenieśli do pobliskiego stawu.

Ruch na świętochłowickim odcinku DTŚ został przywrócony. Podczas interwencji nikt nie ucierpiał. Dzięki trosce funkcjonariuszy ptak bezpiecznie wrócił do swojego naturalnego środowiska.

(KWP w Katowicach/js)

Powrót na górę strony