Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Nagranie z samochodowej kamery

Data publikacji 07.05.2020

Policjant w dniu wolnym od służby - wraz z innymi osobami - zatrzymał 41-letniego nietrzeźwego kierowcę. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez jego samochodową kamerę. Jadąc za kierującym toyotą zauważył, że ten zjeżdża na pobocze, a później omal nie doprowadza do kilku kolizji. Niebezpieczną jazdę zakończył zderzeniem z volkswagenem, a następnie na ogrodzeniu posesji. Tam policjant z kolegą uniemożliwili mu pieszą ucieczkę.

     Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 13:00 w Piotrowicach (pow. lubelski). Kierujący swoim samochodem policjant z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie zauważył jadącego zygzakiem kierowcę toyoty. Dalsza jazda za nim i wykonywane przez niego manewry za kierownicą utwierdziły policjanta podróżującego z kolegą, że kierujący toyotą jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Jego kolega pasażer powiadomił policjantów telefonicznie o całej sytuacji.

    W pewnym momencie gdy kierujący toyotą na chwilę się zatrzymuje policjant blokuje mu drogę próbując odebrać kluczyki, ten jednak zdołał odjechać wykorzystując rów i pobocze drogi. Kilka kilometrów dalej uderzył w volkswagena, a następnie w ogrodzenie posesji. Tam policjant z kolegą uniemozliwia mu dalszą, pieszą ucieczkę z miejsca zdarzenia.

     Na szczęście kierowcy volkswagena nic poważnego się nie stało. Nietrzeźwym kierowcą toyoty okazał się 41-latek z gm. Strzyżewice. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatzrymali mężczyzźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

     Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę znajdującą się w samochodzie policjanta. Nagranie publikujemy, by pokazać jakie zagrożenie na drodze stanowi nietrzeźwy kieorwca. Apelujemy o trzeżwość za kieorwnicą. pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie powoduje obniżenie koncentracji i opóźnia czas reakcji. Nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

A.F.

Powrót na górę strony
Polska Policja