Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pilotowali rodzącą kobietę do szpitala

Data publikacji 07.05.2020

W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdy trzeba sprawnie i profesjonalnie pomóc kierowcy nawet w niecodziennej sytuacji. Doświadczenie mundurowych w wyścigu z czasem i umiejętności prowadzenia samochodu bywają na wagę zdrowia, a nawet życia. Nowego życia. Przekonali się o tym policjanci z chorzowskiej drogówki. Stróże prawa eskortowali samochód z rodzącą kobietą, dzięki czemu rodzice i zbliżające się na świat maleństwo, pomimo korków, mogli bezpiecznie dotrzeć do szpitala.

We wtorek po godz. 15.00, w czasie popołudniowego szczytu komunikacyjnego, mundurowi z chorzowskiej drogówki pełnili służbę na ul Katowickiej. Gdy znajdowali się w rejonie jednej ze stacji paliw, przy ich radiowozie zatrzymał się volkswagen. Kierowca poinformował mundurowych, że jego żona zaczęła rodzić i obawia się, że z powodu dużego natężenia ruchu drogowego nie dojedzie na czas do szpitala w Katowicach.

Policjanci natychmiast zareagowali. W celu zapewnienia sprawnego i, przede wszystkim, bezpiecznego przejazdu, po konsultacji z dyżurnym chorzowskiej komendy, na sygnałach pilotowali ich aż do szpitala, ułatwiając przejazd kierowcy volkswagena. Dzięki temu rodzice i spieszące na świat maleństwo bezpiecznie trafili do szpitala.

Zarówno im, jak i maluszkowi, życzymy dużo zdrowia oraz wielu wspaniałych, a przede wszystkim, bezpiecznych podróży.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony