Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dąbrowska grupa SPEED jednego dnia wyeliminowała z ruchu 2 "piratów" drogowych

Data publikacji 07.05.2020

W środę policjanci z grupy SPEED na ul. Piłsudskiego w odstępie kilku godzin zatrzymali 2 kierujących, a każdy z nich jechał w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Obaj mężczyźni na długo zapamiętają swój "rajd" ulicą Dąbrowy Górniczej. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawa jazdy na 3 miesiące, dostali po 10 punktów karnych i mandaty karne w wysokości po 500 zł.

Najpierw około godz. 7.30 na ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej za brawurową jazdę w obszarze zabudowanym na 3 miesiące stracił prawo jazdy kierujący bmw, następnie tego samego dnia na tej samej dąbrowskiej ulicy, tylko  5 godzin później również na 3 miesiące, za rajd suvem tej samej marki stracił prawo jazdy mężczyzna, który gnał w obszarze zabudowanym ponad 110 km/h. Teraz przez najbliższe 3 miesiące obaj kierowcy nie będą mogli usiąść za kierownicą żadnego pojazdu i dodatkowo będą musieli zapłacić mandaty w wysokości po 500 zł.

Nie ma co liczyć na pobłażliwość policjantów wobec rażących naruszeń przepisów. Mundurowi będą nadal surowo karać kierowców, których nieprzemyślane zachowania na drodze mogą doprowadzić do tragedii.

(KWP w Katowicach / mg)

Opis filmu: nagranie z policyjnego wideorejestratora radiowozu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.33 MB)

Powrót na górę strony