Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli mężczyźnie

Data publikacji 08.05.2020

Szybka reakcja dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli oraz interwencja funkcjonariuszy, pomogły uniknąć tragedii. 50-latek, będąc pod wpływem alkoholu, wędrował wzdłuż rzeki San i wpadł do wody. Zadzwonił na numer alarmowy ,prosząc o pomoc. Przemoczonego i wychłodzonego mężczyznę odnaleźli policjanci.

W czwartek wieczorem, na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który przekazał, że jest gdzieś nad rzeką San, wpadł do wody, ale udało mu się z niej wydostać. Dzwoniący nie potrafi dokładnie określić swojej lokalizacji. Dyżurny utrzymywał stały kontakt telefoniczny z mężczyzną i próbował ustalić, jak najwięcej szczegółów.

Mężczyzna miał najprawdopodobniej znajdować się pomiędzy elektrownią a mostem. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole.

Po kilkunastu minutach poszukiwań, na cyplu, wśród zarośli, policjanci zauważyli mężczyznę, który rozmawiał przez telefon. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Był przemoczony i czuć było od niego alkohol. Policjanci pomogli mężczyźnie. Na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Ratownicy stwierdzili wychłodzenie organizmu i przewieźli 50-latka do szpitala.

Policjanci ustalili, że mężczyzna wybrał się nad San, by napić się piwa. Gdy zaczął zapadać zmrok, stracił orientację w terenie, poślizgnął się na kamieniu i wpadł do wody. Kiedy udało mu się z niej wydostać, zadzwonił na Policję.      

Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji dyżurnego oraz błyskawiczna interwencji mundurowych, nie doszło do tragedii.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony