Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali dziuple samochodowe

Data publikacji 08.05.2020

Policjanci z Dolnego Śląska zlikwidowali kilka dziupli samochodowych znajdujących się na terenie powiatu legnickiego. W miejscach ujawnionych przez funkcjonariuszy ukryte były części kradzionych samochodów. Policjanci pionu operacyjnego ustalili, że pojazdy zostały skradzione na terenie Niemiec, Austrii oraz Polski. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Wspólna praca legnickich i wrocławskich policjantów, doprowadziła do ustalenia miejsc, gdzie mogły być demontowane na części kradzione samochody. Funkcjonariusze w kilku miejscach, na terenie powiatu legnickiego znaleźli i zabezpieczyli części ze skradzionych aut, m.in. silniki, fotele, zderzaki, pokrywy bagażników oraz elementy karoserii i wyposażenia pojazdów. W trakcie przeprowadzonych oględzin okazało się, że wśród kilkuset zabezpieczonych części, są elementy pochodzące z utraconych pojazdów na terenie Niemiec, Austrii oraz Polski. Zabezpieczone przedmioty zostały przekazane do ekspertyzy z zakresu mechanoskopii, gdzie ustalane będzie ich dokładne pochodzenie.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch legniczan w wieku 35 i 40 lat. Mężczyźni są doskonale znani policjantom z wcześniejszych tego typu przestępstw. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Za tego typu przestępstwa zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • koło i inne części samochodowe
  • części samochodowe w jednym z pomieszczeń
  • elementy zawieszenia i inne części samochodowe
  • elementy zawieszenia pojazdów
  • fotele samochodowe
  • drzwi oraz inne części samochodowe

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.69 MB)

Powrót na górę strony