Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym namierzył i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 11.05.2020

Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Pilawie czasie wolnym od służby namierzył pijanego kierowcę. 28-latek kierował vw mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

O tym, że policjantem się jest przez całą dobę wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi Policji. Wielokrotnie funkcjonariusze w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo.

Tym razem policjant z posterunku w Pilawie w czasie wolnym od służby namierzył i pomógł w zatrzymaniu pijanego kierowcy. Policjant na sklepowym parkingu zauważył mężczyznę, który wsiadał do samochodu i odjeżdżał, a jego stan wskazywał, że jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz ruszył za pojazdem, aby udaremnić dalszą jazdę kierowcy, a o całej sytuacji powiadomił policjantów z Pilawy. Mężczyzna na widok radiowozu porzucił pojazd i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że 28-latek w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Szybka i zdecydowana interwencja policjantów pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierowcy, stwarzającego zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

(KWP w Radomiu/js)

Powrót na górę strony
Polska Policja