Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Starcił prawo jazdy za prędkość

Data publikacji 11.05.2020

Policjanci oleskiej drogówki wchodzący w skład grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego kierowcę porsche. Mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził samochodem 120 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h kierujący stracił prawo jazdy.

W poniedziałek, 04.05.2020 r., przed godz. 10.00 w miejscowości Ciarka, policjanci ruchu drogowego patrolujący krajową „jedenastkę” nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem, zatrzymali do kontroli drogowej porsche cayenne. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość kierującego. 38-letni mieszkaniec województwa śląskiego w obszarze zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził swoim samochodem z prędkością 120 km/h.

Za to wykroczenie drogowe policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo  został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

(KWP w Opolu/js)

Powrót na górę strony