Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci oddali osocze, żeby pomóc innym chorym na COVID-19

Data publikacji 12.05.2020

Trzech policjantów z powiatu górowskiego pojawiło się dzisiaj w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, aby oddać swoje osocze. Funkcjonariusze jakiś czas temu zachorowali na koronawirusa w związku z pełnioną służbą. Na szczęście wyzdrowieli i teraz mogą pomagać innym. Ich osocze, tzw. ozdrowieńców, może być podane niektórym zakażonym pacjentom na COVID-19.

W trakcie codziennej służby policjanci narażają swoje zdrowie podejmując działania mające na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się choroby. Niestety, jakiś czas temu trzech funkcjonariuszy pionu prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Górze w związku z pełnioną służbą zostało zakażonych koronawirusem. Na szczęście wszyscy wyzdrowieli. Teraz chcąc pomóc innym chorym na COVID-19 postanowili oddać swoje osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Dodajmy, że osocze ozdrowieńców może być podawane niektórym zakażonym pacjentom. Musi ono zawierać przeciwciała, które zneutralizują COVID-19. Policjanci wrócili już do służby w górowskiej komendzie.

Przypominamy, że jeżeli znajdujemy się w grupie ryzyka - posiadamy objawy mogące świadczyć o zarażeniu, bądź mieliśmy kontakt z osobą zarażoną, nie okłamujmy funkcjonariuszy, dbajmy o zdrowie nas wszystkich.

(KWP we Wrocławiu / js)

  • Policjant przed Centrum Krwiodawstwa
  • Policjanci przed rejestracją w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu
  • Policjanci rejestrują się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu
  • Policjant oddaje krew
  • Policjanci oddają krew
  • Policjanci podczas zdawania krwi
Powrót na górę strony