Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 33-letniego mężczyznę

Data publikacji 12.05.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uratowali życie 33-latkowi. Mężczyzna wszedł na balustradę wiaduktu nad torami kolejowymi i groził, że z niej skoczy. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy, mężczyźnie nic się nie stało. Został przekazany pod opiekę lekarzy.

W sobotę przed godziną 17.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o próbie samobójczej. Zdarzenie miało miejsce na wiadukcie kolejowym na ul. Drogowców w Kościerzynie. Tam zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze błyskawicznie pojechali we wskazane miejsce. Mundurowi zastali tam mężczyznę, który stał po drugiej stronie balustrady wiaduktu ok. 10 metrów nad torowiskiem.

W rozmowie z policjantami desperat mówił, że chce odebrać sobie życie. Funkcjonariusze zaczęli rozmawiać z nim i przekonywać do odstąpienia od desperackiego czynu. Po negocjacjach mężczyzna przeszedł na drugą stronę balustrady, na chodnik. Sierż. szt. Łukasz Świtała i sierż. i szt. Maciej Wesołowski bezpiecznie sprowadzili 33-latka do radiowozu i wezwali karetkę pogotowia. Desperatem okazał się mieszkaniec powiatu kościerskiego, został przekazany załodze karetki pogotowia.

Powrót na górę strony