Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wydostali z zamkniętego samochodu uwięzione w nim dziecko

Data publikacji 13.05.2020

Funkcjonariusze strzelińskiej drogówki bez chwili wahania wybili szybę w samochodzie i wydostali z niego roczne dziecko, które było w nim uwięzione.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że na parkingu przed jednym z dyskontów spożywczych mieszczących się na terenie miasta w samochodzie uwięzione jest dziecko. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze ustalili, że przez roztargnienie oraz pośpiech zgłaszająca zatrzasnęła drzwi pojazdu, w którym znajdowały się kluczyki, a na tylnym fotelu roczne dziecko. Matka usiłowała we własnym zakresie otworzyć drzwi auta, jednak bezskutecznie. W związku z powyższym za pośrednictwem telefonu alarmowego 112 kobieta zdecydowała się na wezwanie patrolu policji, aby mundurowi pomogli jej wydostać maluszka z samochodu.

Na miejscu zgłaszająca wyraziła zgodę na wybicie szyby w drzwiach bocznych jej pojazdu, w którym cały czas znajdowało się jej dziecko, z którym nie można było nawiązać kontaktu. Policjanci niezwłocznie wybili szybę i wydostali maluszka z auta, po czym przekazali go matce. Na szczęście okazało się, że w trakcie całego zajścia dziecko po prostu spało i nie wymagało pomocy medycznej.

Sprawne działanie strzelińskich policjantów pozwoliło zakończyć tę stresującą sytuację szczęśliwie i matka wraz z dzieckiem mogli spokojnie wrócić do domu.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony