Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki szybkiej reakcji uratowali kobietę

Data publikacji 14.05.2020

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka podczas wykonywania czynności związanych z kolizją udzielili pomocy kobiecie, która straciła przytomność. Sprawne działanie pozwoliło na przywrócenie 66-latce czynności życiowych. Mieszkanka Włocławka w porę trafiła pod opiekę medyczną.

Kilka dni temu w godzinach popołudniowych policjanci włocławskiej „drogówki” wykonywali czynności związane z kolizją na skrzyżowaniu ulicy Kruszyńskiej z Al. Królowej Jadwigi. W pewnym momencie jeden z przejeżdżających kierowców poinformował policjantów, że na chodniku nieopodal dzieje się coś niepokojącego. Funkcjonariusze zauwazyli w oddali leżącą na ziemi nieprzytomną kobietę, po czym niezwłocznie ruszyli w jej stronę. Na miejscu sprawdzili czynności życiowe kobiety, ta jednak nie reagowała.

Zachowując „zimną krew” policjanci przystąpili do udzielania jej pierwszej pomocy, jednocześnie informując dyżurnego jednostki o zaistniałej sytuacji.

W pewnym momencie kobieta odzyskała przytomność, ale kontakt z nią nadal był utrudniony. Policjanci kontrolowali jej czynności życiowe do czasu przyjazdu załogi pogotowia, która przewiozła 66-latkę do szpitala.

Dzięki ich szybkiej reakcji i profesjonalnemu działaniu mieszkanka Włocławka w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony