Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie policjantów w narkobiznes

Data publikacji 15.05.2020

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zabezpieczyli blisko 100 kg marihuany. Wartość zabezpieczonych środków odurzających szacowana jest na około 4 mln zł. Do sprawy zatrzymano 29-letniego mieszkańca Katowic. Policyjne działania prowadzone były na terenie woj. śląskiego. W zatrzymaniu mężczyzny uczestniczyli lubelscy antyterroryści.

Do realizacji doszło w miniony poniedziałek (11.05.2020 r.) w rejonie przejścia granicznego Gorzyczki na Śląsku. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z SPKP w Lublinie zatrzymali podróżującego mercedesem sprinterem mieszkańca Katowic. Z ustaleń naszych policjantów wynikało, że mężczyzna w samochodzie będzie przewoził znaczną ilość środków odurzających.

Informacje „kryminalnych” się potwierdziły. W samochodzie, który wjechał do Polski z terenu Czech policjanci odnaleźli worki wypełnione suszek konopi indyjskich. Narkotyki przewożone były w paletach i ukryte między workami z karmą dla psów. 

Łącznie zabezpieczono blisko 100 kg marihuany. Wartość środków odurzających szacowana jest na kwotę prawie 4 mln zł. Policjanci zabezpieczyli także telefony komórkowe, karty SIM, pistolet gazowy oraz blisko 5 tysięcy złotych.

Zatrzymany został przewieziony do Lublina. W środę (13.05.2020 r.) w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec 30 latka zastosowany został tymczasowy areszt.

(KWP w Lublinie / kp)

  • marihuana w kartonach we wnętrzu busa
  • kartony wypełnione marihuaną
  • marihuana w kartonie
  • zatrzymany mężczyzna
  • policjanci w trakcie zatrzymywania busa z narkotykami

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.3 MB)

Powrót na górę strony