Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany paser wpadł w Piszu, fikcyjna kradzież nie doszła do skutku

Data publikacji 15.05.2020

Zatrzymywany już wcześniej i dobrze znany funkcjonariuszom wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji 36-letni paser z powiatu wołomińskiego został zatrzymany podczas policyjnych działań, które miały miejsce na terenie Pisza. Poszukiwany do odbycia kary 2 lat i 4 miesięcy więzienia mężczyzna wpadł podczas demontowania pojazdu, którego właściciel miał zgłosić fikcyjną kradzież.

Dobre rozeznanie w środowisku złodziei i paserów samochodowych pozwoliło policjantom stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową ustalić miejsce ukrywania się pasera poszukiwanego do odbycia kary 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności. 36-letni mężczyzna z powiatu wołomińskiego wpadł podczas działań, jakie stołeczni policjanci zorganizowali na terenie Pisza.

Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili, że poszukiwany paser może ukrywać się na jednej z posesji w tej miejscowości. Dysponowali również wiedzą, że 36-latek przyjął od jednego z mieszkańców Pisza samochód, który miał następnie zdemontować. Policjanci objęli obserwacją kilka posesji. W pewnym momencie na jednej z nich zauważyli, wychodzącego z garażu, poszukiwanego mężczyznę. Ten na widok policjantów oddalił się na tył budynku. Nie zdążył uciec, gdyż policjanci sprawnie zabezpieczyli teren i zatrzymali 36-latka.

W trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli w garażu zdemontowane mitsubishi. Ustalili również, że pojazd mógł pochodzić z przestępstwa, gdyż na jego elementach były widoczne ślady wspawania innych elementów. Najprawdopodobniej został on zalegalizowany na podstawie danych innego legalnego pojazdu tej samej marki.

Jak ustalili funkcjonariusze, po rozebraniu samochodu na części, jego właściciel zamierzał zgłosić fikcyjną kradzież, aby wyłudzić odszkodowanie z ubezpieczenia AC. Zdemontowane części samochodu po pozbawieniu ich cech identyfikacyjnych miały natomiast zostać przewiezione do składu części samochodowych w powiecie wołomińskim. Policjanci ustalili, że skład ten prowadzi zatrzymany przez nich 36-latek.

Poszukiwany mężczyzna, po wykonaniu niezbędnych czynności, został osadzony w areszcie.

Tekst: Edyta Adamus

Powrót na górę strony