Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oddawali krew

Data publikacji 15.05.2020

W Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Policjanci, pracownicy Policji i żołnierze WOT oddali to co najcenniejsze – swoją krew. Łącznie do punktu pobrań zgłosiło się ponad 60 osób, dzięki którym udało się zebrać blisko 30 litrów krwi. Również dzisiaj po raz drugi osocze oddał jeden z policjantów OPP w Lublinie st. post. Kamil Truś.

Mundurowi podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których są ranni. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew. Policjanci mając tego świadomość cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.

Wczoraj, 14.05.2020 r., od godziny 8:00 w budynku Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przy ul. Północnej 3 odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Organizatorem akcji była Komenda Miejska Policji w Lublinie, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów KMP w Lublinie oraz RCKIK w Lublinie.

W akcję zaangażowali się policjanci, w tym ścisłe kierownictwo lubelskiego garnizonu: mł. insp. Jerzy Czebreszuk I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie oraz nadkom. Sławomir Włada Komendant Miejski Policji w  Lublinie. Krew oddawali policjanci i pracownicy KMP oraz podległych komisariatów a także żołnierze WOT, którzy w czasie pandemii każdego dnia wspomagają nas podczas służby. Łącznie do punktu pobrań zgłosiło się ponad 60 osób, dzięki którym udało się zebrać blisko 30 litrów krwi.

Również wczoraj po raz drugi osocze oddał policjant Oddziału Prewencji Policji w Lublinie st. post. Kamil Truś. Jest to jeden z funkcjonariuszy, który został wyleczony z COVID-19. Osocze zawierające odpowiednie przeciwciała wykorzystywane jest w nowatorskiej metodzie leczenia koronawirusa.

(KWP w Lublinie / js)

  • Policjant oddaje krew
  • Policjant oddaje krew
  • Policjant oddaje krew
  • Policjant oddaje krew
  • Kobieta oddaje krew
  • Żołnierze WOT
Powrót na górę strony