Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali kradzione części samochodowe

Data publikacji 18.05.2020

Wspólne działania łódzkich policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej w Hrebennem doprowadziły do odzyskania i zabezpieczenia kradzionych części samochodowych i zatrzymania mieszkańca powiatu wieruszowskiego. Zatrzymany paser już usłyszał zarzut w tej sprawie. Za takie przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

15 maja 2020 roku policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Hrebennem, przeprowadzili akcję wymierzoną w przestępczość, polegającą na obrocie kradzionymi częściami samochodowymi. Zgromadzone przez łódzkich kryminalnych informacje wskazywały, że w Osieku w powiecie wieruszowskim, znajdują się różnego rodzaju części samochodowe od skradzionych w Wielkiej Brytanii pojazdów różnych marek. Ustalenia policjantów potwierdziły się. Na terenie jednej z posesji, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość elementów blacharskich i części mechanicznych. Pochodzenie zabezpieczonych elementów samochodowych oraz ich wartość jest obecnie weryfikowana i ustalana.

Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego. Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za paserstwo nieumyślne grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają dokładne okoliczności tej sprawy.

(KWP w Łodzi / mw)

  • Policjant ogląda zabezpieczone części samochodowe
  • Policjant ogląda zabezpieczone części samochodowe
  • części samochodowe i radiowóz
Powrót na górę strony