Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozbój na 83-letniej kobiecie

Data publikacji 18.05.2020

Policjanci z Poznania zatrzymali dwie osoby, które dokonały rozboju na 83-letniej kobiecie. Starsza pani została poturbowana i okradziona. Dwa dni po zgłoszeniu sprawy 45-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna byli już w rękach funkcjonariuszy. Usłyszeli zarzuty rozboju. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mężczyzna był poszukiwany.

11 maja br., do Komisariatu Policji Poznań Grunwald zgłosiła się 83-letnia mieszkanka Poznania. Poinformowała ona policjantów, że kilka godzin wcześniej została napadnięta przez dwie nieznane jej osoby – kobietę i mężczyznę. Zgłaszająca została poturbowana, a także skradziono jej portfel, w którym miała pieniądze i dokumenty.

Seniorka ze szczegółami opowiedziała funkcjonariuszom co się stało. Późnym popołudniem wracała z centrum miasta do domu. Na przystanku tramwajowym zauważyła parę, która bacznie sie jej przyglądała. Poszkodowana jechała tramwajem kilka przystanków. Gdy wysiadła na ulicy, zauważyła że mężczyzna i kobieta, których zauważyła na przystanku też wysiedli i szli za nią ulicą. Gdy 83-letnia seniorka wchodziła do klatki schodowej, podejrzana kobieta weszła za nią. Popchnęła ją, zaczęła ją szarpać i wyrwała jej torebkę. Wyciągnęła z niej portfel i spłoszona przez sąsiadów uciekła. Mężczyzna, który był z kobietą stał przy drzwiach i sprawdzał czy nikt nie idzie.

Gdy na pomoc kobiecie ruszył sąsiad, przestępcza para uciekła. Natychmiast poinformowano Policję. Kobiecie udzielono pomocy. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady i rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju.

Zabezpieczony monitoring i bardzo dobry opis sprawców przez poszkodowaną pozwolił funkcjonariuszom zatrzymać podejrzanych. Dwa dni później - w centrum Poznania, policjanci zatrzymali 45-letnią kobietę i 33-letniego mężczyznę. Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju. Grozi im do 12 lat więzienia. Dodatkowo zatrzymany mężczyzna był poszukiwany przez policję.

(KWP w Poznaniu/js)

  • Zatrzymana prowadzona przez policjanta
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
Powrót na górę strony