Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Ustrzyk Dolnych zorganizowali zbiórkę krwi w swojej komendzie

Data publikacji 18.05.2020

W czasie ogromnego zapotrzebowania na krew z inicjatywy ustrzyckich policjantów zorganizowano jej zbiórkę. Punkt poboru nietypowo zorganizowano w budynku komendy. Do akcji zaproszono miejscowych strażaków. Na apel odpowiedziało 27 honorowych krwiodawców, w sumie zabrano 9 litrów krwi.

Policjanci ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w zawód i doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew np. dla osób poszkodowanych w wypadkach. Wśród mundurowych jest wielu honorowych dawców krwi, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc potrzebującym.

Funkcjonariusze z Ustrzyk Dolnych, odpowiadając na potrzebę uzupełnienia zasobów krwi, zorganizowali po raz pierwszy honorową zbiórkę w swojej komendzie. Na zaproszenie komendantów, podinsp. Aleksandra Szymaszka i nadkom. Grzegorza Koczery, przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zorganizowali w jednym z pomieszczeń komendy punkt poboru krwi. Przygotowano specjalne stanowiska zachowując przy tym szczególne zasady bezpieczeństwa.

W akcji wzięli udział policjanci i strażacy, którzy stosując się do zaleceń sanitarnych, cierpliwie czekali na swoją kolej. Przez 3 godziny, do punktu pobrań zgłosiło się 27 krwiodawców. Po weryfikacji krew pobrano od 20 osób. Dzięki tej akcji zebrano 9 litrów krwi.

(KWP w Rzeszowie/js)

  • Policjanci oddający krew
  • Kobieta oddająca krew
  • Strażak oddający krew
  • Ludzie oddający krew
  • Policjant oddający krew
  • Zebrana krew
Powrót na górę strony