Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany wyskoczył z jadącego auta i zostawił pasażerów

Data publikacji 18.05.2020

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków i bez uprawnień, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia oraz jak się okazało posiadał również narkotyki i od dwóch lat był poszukiwany. Mężczyzna usłyszy kilka zarzutów popełnionych przestępstw i wykroczeń, a po przesłuchaniu przez policję zostanie odwieziony do aresztu śledczego.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy Policji w nocy z soboty na niedzielę prowadzili działania operacyjne w jednej z miejscowości powiatu. Kiedy podjechali do podejrzanego samochodu marki Mercedes, na widok policjantów kierowca ruszył i zaczął odjeżdżać. Policjanci ruszyli w pościg za samochodem, z którego wyskoczył nagle kierujący i zaczął uciekać w stronę lasu. Mercedes siłą rozpędu uderzył w konar drzewa. Jak się okazało wewnątrz było jeszcze troje pasażerów.

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali uciekającego mężczyznę. Okazał się nim być 29-latek bez stałego miejsca zamieszkania – od dwóch lat ukrywający się przed policjantami i poszukiwany 3 listami gończymi. Mężczyzna kierował również pod wpływem narkotyków, posiadał przy sobie metaamfetaminę i nie miał uprawnień do kierowania – zabranych wyrokiem sądu za wcześniejsze kierowanie pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo przy zatrzymaniu próbował oszukać policjantów i podał fałszywe dane personalne. 29-latek ma również na swoim sumieniu przestępstwa oszustwa, kradzieży, składania fałszywych zeznań i uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna jest osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszy zarzuty popełnienia przestępstw i wykroczeń: posiadania narkotyków, posługiwania się fałszywymi danymi, kierowania bez uprawnień, niezatrzymania się na wezwanie policjantów, spowodowania kolizji oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. To tylko część zarzutów, sprawa ma charakter rozwojowy i po otrzymaniu wyników badań krwi 29-latek usłyszy też zarzut kierowania pod wpływem narkotyków. Po przesłuchaniu przez policjantów zostanie odwieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

Jak się okazało zatrzymany w policyjnym areszcie został również jeden z pasażerów Mercedesa – 39-letni zielonogórzanin, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli 5 krzaków konopi indyjskich oraz marihuanę, amfetaminę, metaamfetaminę i heroinę – łącznie niemal 13 gramów. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Zatrzymanemu 29-latkowi oprócz kary pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków grozi kara do 5 lat więzienia za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz niezatrzymania pojazdu na wezwanie policjantów, a dodatkowo kary grzywny za popełnione wykroczenia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę do aresztu
  • samochód w zaroślach
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony