Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzina kaczek pod "czujnym okiem" policjantów

Data publikacji 18.05.2020

Policjanci odnaleźli stadko kaczek, które przypadkowo znalazło się przy bardzo ruchliwej ulicy, w toruńskiej dzielnicy Podgórz. Funkcjonariuszy zaalarmował czujny przechodzień.

W miniony piątek   (15.05.)  około  godz.  14:00  policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy z Kompanii w Toruniu pełnili służbę w rejonie toruńskiej dzielnicy Podgórz. Patrolując okolicę ulicy  Prufferów, zostali powiadomieni przez przypadkowego przechodnia o ptakach, które znajdowały się w rejonie ruchliwej ul. Poznańskiej. Świadek poprosił policjantów o podjęcie interwencji, w obawie, że może dojść do nieszczęścia, gdyby ptaki nagle pojawiły się na jezdni. To mogło wywołać zaskoczenie wśród kierowców i zagrażać zwierzętom.

Policjanci bardzo szybko odnaleźli stadko, czyli dwie dorosłe kaczki z malutkimi kaczątkami. Przechodząca obok kobieta podpowiedziała, że dzikie kaczki prawdopodobnie oddaliły się z przyklasztornego stawu. Naprowadzenie płochliwego stadka na właściwą drogę okazało się zabawną sytuacją, w której uczestniczyło kilku funkcjonariuszy. Bezproblemowo jednak „rodzinka” wróciła do domu. 

Okazuje się, że  zwierzęta, a nawet ptaki mogą zagrozić bezpieczeństwu kierowców. Dziękujemy za każdy taki sygnał. Policjanci apelują do wszystkich o reagowanie w takich sytuacjach i powiadamianie, tak jak w tym przypadku, napotkanego patrolu lub telefonicznie na numer alarmowy 112.

  • stado kaczek idących ulicą
  • stado kaczek idących ulicą
  • stado kaczek idących ulicą
  • policjanci prowadzą stado kaczek

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.76 MB)

Powrót na górę strony