Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci zatrzymali dwie osoby zaangażowane w pranie pieniędzy

Data publikacji 19.05.2020

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, działając na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Krakowie - Podgórzu, zatrzymali dwie osoby podejrzane o popełnienie oszustwa i pranie pieniędzy. Wobec jednego z podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego, wobec drugiego skierował wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd Rejonowy dla Krakowa - Podgórza w Krakowie uwzględnił wniosek w całości.

Zatrzymania, do których doszło 12 maja br., poprzedzone były dokładnymi przygotowaniami, w tym szczegółowymi analizami działalności podejrzanych oraz przepływu środków pochodzących z czynów przestępczych, co pozwoliło prokuratorowi i funkcjonariuszom Policji na rozpracowanie modus operandi sprawców. W efekcie trwających ponad 20 godzin przeszukań policjanci zabezpieczyli zarówno obszerny materiał dowodowy, jak również mienie zakupione przez podejrzanych ze środków pochodzących z działalności przestępczej oraz pieniądze o łącznej wartości nie mniejszej niż 2 miliony złotych. Dodatkowo w trakcie przeszukania domu jednego z podejrzanych funkcjonariusze Policji ujawnili, a następnie zabezpieczyli ponad 80 zwierząt różnych gatunków będących pod ścisłą ochroną, m.in. ptaszniki, skorpiony, warany, boa dusiciele, pytony i grzechotniki. Policjanci będą ustalać kwestie legalności ich posiadania.

13 maja br. obaj podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Krakowie - Podgórzu na przesłuchanie. Wobec jednego z podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego, wobec drugiego skierował wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W oparciu o zebrany materiał dowodowy, w tym efekty przeprowadzonych przeszukań, Sąd Rejonowy dla Krakowa - Podgórza w Krakowie uwzględnił wniosek w całości.

Aktualnie, z uwagi na obecny etap śledztwa, możliwość zaangażowania w przestępczy proceder innych osób, rozwojowy charakter sprawy, zarówno Policja jak i Prokuratura, nie może podać szczegółowych informacji dotyczących samej działalności podejrzanych.

(KWP w Krakowie)

  • pojemniki ze zwierzętami i gadami
  • pojemniki ze zwierzętami i gadami
  • pojemniki ze zwierzętami i gadami
  • pojemniki ze zwierzętami i gadami
  • pojemniki ze zwierzętami i gadami
  • pojemniki ze zwierzętami i gadami
  • ujawniony gad
  • ujawniony towar
  • ujawnione przedmioty
Powrót na górę strony