Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

22-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa

Data publikacji 19.05.2020

Za usiłowanie zabójstwa będzie odpowiadał 22-latek z Łukowa, który w minioną sobotę ugodził nożem swego znajomego. Działania łukowskich kryminalnych wsparli funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie, którzy w niedzielę zatrzymali 22-latka.

W sobotnie popołudnie (16.05.2020 r.), dyżurny łukowskiej Komendy Policji został powiadomiony o znajdującym się w rejonie ulicy Warszawskiej zakrwawionym mężczyźnie. Mundurowi, którzy pojechali we wskazane miejsce zastali tam 30-letniego łukowianina, który miał pobrudzone krwią całe ubranie. Okazało się, że miał ranę kłutą na plecach. Początkowo nie chciał powiedzieć policjantom co mu się stało, natomiast później mówił, że położył się na łóżko, na którym leżał nóż. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Mimo relacji pokrzywdzonego, funkcjonariusze nie wierzyli w zapewnienia 30-latka i wyjaśniając okoliczności zajścia ustalili, że mężczyzna został zaatakowany i ugodzony nożem przez 22-letniego łukowianina.

Działania łukowskich kryminalnych wsparli funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie, którzy następnego dnia przed południem zatrzymali młodego mężczyznę. Funkcjonariusze wiedzieli, że kilka miesięcy temu młody mężczyzna zranił nożem dwóch innych młodzieńców. Prowadzone przez łukowskich policjantów postępowanie w tej sprawie już zostało zakończone i przekazane z aktem oskarżenia do Sądu.

Wczoraj 18.05.2020 r., 22-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

(KWP w Lublinie/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.32 MB)

Powrót na górę strony