Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabił psa ze szczególnym okrucieństwem

Data publikacji 19.05.2020

Policjanci z kłobuckiej komendy zatrzymali 40-latka, który jest podejrzany o zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi Kłobucka grozi nawet kilka lat więzienia.

W środę 13.05.2020 r., około godziny 14:30, oficer dyżurny odebrał telefon od mężczyzny, który poinformował o tym, że znajomy zabił jego psa. Na miejsce skierowano policjantów z ogniwa patrolowego i kryminalnych wraz z technikiem kryminalistyki. Okazało się, że mężczyzna poderżnął zwierzęciu gardło i uderzył kilka razy obuchem siekiery w głowę. Bestialskiego czynu miał dokonać w przyczepie, w której czasowo mieszka. Pokrzywdzony wskazał policjantom miejsce ze świeżym nasypem ziemi, gdzie zakopany był pies.

Funkcjonariusze znaleźli oprawcę w pobliskim pustostanie. Na ubraniu 40-latka znajdowały się plamy, najprawdopodobniej krwi zabitego psa. Zatrzymany był pijany, miał prawie 3,5 promila. Trafił do policyjnego aresztu.

Podejrzany usłyszał już zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokurator objął 40-latka policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet kilkuletnie więzienie.

(KWP w Katowicach/js)

Powrót na górę strony