Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Publikujemy portret pamięciowy podejrzanego o oszustwo

Data publikacji 19.05.2020

Policjanci z Brzegu poszukują mężczyzny podejrzanego o oszustwo metodą na „wnuczka”. Przestępcy, pod legendą wypadku drogowego spowodowanego przez wnuczka, wyłudzili od seniorki 60 tys. złotych. Teraz publikujemy portret pamięciowy podejrzanego. Osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców oszustwa, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu pod nr tel. 47 8633 203 lub nr 112.

Cała sytuacja wyglądała klasycznie. Do 83-letniej mieszkanki Brzegu zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuka. Powiedział seniorce, że spowodował wypadek, a poszkodowana w nim kobieta jest ciężko ranna. Teraz, aby uniknąć więzienia, musi wpłacić 100 tys. złotych kaucji. Seniorka długo się nie zastanawiając, pieniądze przekazała mężczyźnie, który podał się za policjanta. W ten sposób chciała pomóc wnuczkowi, który miał spowodować wypadek. Niestety padła ofiarą oszustów – straciła ponad 60 tys. złotych.

W związku z tym zdarzeniem poszukujemy mężczyzny w wieku około 30-40 lat, otyłego, wzrostu około 175 cm. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje, które pozwolą na ustalenie sprawców oszustwa, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu pod nr 47 8633 203 lub 112.

Cały czas uczulamy osoby starsze o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami, które żądają od nich pieniędzy. Seniorze zanim przekażesz swoje oszczędności obcej osobie, zweryfikuj informację u swoich bliskich bądź pod numerem alarmowym 112. Nie wdawaj się w dyskusje, przerwij połączenie i skontaktuj się z rodziną u której dowiesz się czy faktycznie ktoś bliski potrzebuje pomocy. W profilaktyce seniorów ogromne zadanie mają osoby młodsze. Pamiętajcie o swoich dziadkach i rodzicach. Cały czas przypominajcie im, że takie sytuacje mogą spotkać każdego i przede wszystkim mówcie jak mają się zachować kiedy ktoś zażąda od nich pieniędzy. Warto również o każdym takim zdarzeniu zaalarmować policjantów, im szybciej będą mieli wiedzę, tym szybciej będą mogli zadziałać. Każda informacja jest cenna i może pomóc w ustaleniu osób odpowiedzialnych za oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.   

PORTRET PAMIĘCIOWY MĘŻCZYZNY PODEJRZANEGO O OSZUSTWO

 

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony