Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrażliwi na krzywdę innych, zaangażowani w pomoc mieszkańcom – podziękowania dla policjantów

Data publikacji 19.05.2020

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Pszczewie służą radą i z ogromnym zaangażowaniem pomagają rozwiązywać problemy mieszkańców. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu wpłynęły podziękowania dla nich oraz Kierownika Posterunku za profesjonalizm, empatię i konsekwencję w działaniu.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu młodszy inspektor Pawła Rynkiewicza wpłynęły podziękowania dla młodszy aspirant Bartosza Kopija, młodszy aspirant Jakuba Stępnia oraz ich kierownika podkomisarz Marcina Haczek. Kobieta podziękowała za profesjonalizm podczas przeprowadzonej interwencji. W swoich podziękowaniach zwróciła uwagę na wzorową postawę policjantów, empatię, konsekwencję w działaniu oraz wysoką kulturę osobistą. Zaangażowanie funkcjonariuszy pozwoliło rozwiązać z pozoru błahy problem, który mógł jednak z czasem rozwiną się i stać uciążliwy.

Młodszy aspirant Bartosz Kopij pracuje jako dzielnicowy od listopada 2013 roku. Najwięcej satysfakcji w tej służbie daje mu możliwość niesienia pomocy społeczeństwu oraz dbanie o ład i porządek na terenie jego dzielnicy, która uśpiona podczas sezonu zimowego, rozkwita i ożywa latem, kiedy to nad pszczewskie jeziora przyjeżdżają turyści z całej Polski. Jak sam mówi szczególnie trudne i wymagające są interwencje związane z przemocą w rodzinie, ale także podczas rozwiązywania drobnych konfliktów sąsiedzkich trzeba wykazać się wiedzą i kompetencjami. Prywatnie interesuje się sportem oraz motoryzacją.

Młodszy aspirant Jakub Stępień na stanowisku dzielnicowego pracuje od marca 2017 roku. Wcześniej przez niemal siedem lat pełnił służbę w Wydziale Ruchu Drogowego i dbał o bezpieczeństwo na drogach powiatu międzyrzeckiego. Jakub uważa, że najwięcej satysfakcji sprawiają mi sytuacje kiedy uratuje ludzkie życie. Takie interwencje na długi czas pozostają w pamięci. W maju 2016 roku wraz z kolegą uratował mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Pasja Jakuba jest nietypowa - kolekcjonuje zrzuty jeleni, dlatego też uwielbia leśne wycieczki i spacery. To daje mu siłę i moc do pracy, stawiania czoła problemom dnia codziennego.

To właśnie dla takich chwil, kilku słów uznania i drobnych podziękowań chce się pracować. Dla funkcjonariuszy zaangażowanych i chcących pomagać innym powstał ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Właśnie trwa jego 13 edycja. Głównym celem konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.

 

Źródło: starszy aspirant Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony