Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczony golf był częściowo zdemontowany

Data publikacji 20.05.2020

Odzyskany golf o wartości około 90 tys. złotych, dwa motocykle, jeden poszukiwany jako utracony w wyniku kradzieży na terenie Szwecji oraz drugi bez cech identyfikacyjnych, kilkanaście części samochodowych i zatrzymany w tej sprawie 45-latek to wynik działań przeprowadzonych przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli. Podczas czynności operacyjni zabezpieczyli pieniądze na poczet przyszłych kar i grzywien oraz ujawnili trzy sztuki amunicji. Podejrzany usłyszał już zarzuty karne.

Kilka dni temu policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli zorganizowali działania na terenie powiatu wołomińskiego. Czynności były szczegółowo zaplanowane przez operacyjnych. Policjanci wiedzieli, że mężczyzna będący w ich zainteresowaniu, który jest właścicielem warsztatu, mógł przywłaszczyć golfa o wartości około 90 tysięcy złotych.

Na miejscu zastali 45-latka i przystąpili do czynności. W jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili częściowo już zdemontowanego golfa. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że naprawia go po kolizji z dzikiem. Operacyjni zauważyli jeszcze dwa motocykle, jeden poszukiwany jako utracony w wyniku kradzieży na terenie Szwecji, drugi nieposiadający cech identyfikacyjnych. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli kilkanaście różnych części samochodowych, trzy sztuki amunicji oraz pieniądze w kwocie ponad pięć tysięcy złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.

45-latek został doprowadzony do wolskiej komendy. Mężczyzna był już wcześniej poszukiwany i notowany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut przywłaszczenia pojazdu oraz paserstwa motocykla. Zabezpieczony drugi motocykl i amunicja zostaną przekazane do dalszych badań. Mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

  • Odzyskany przez policjantów golf
  • Odzyskany przez policjantów golf
  • Odzyskany przez policjantów golf
  • Zabezpieczone części samochodowe
  • Zabezpieczony przez policjantów motocykl
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
Powrót na górę strony