Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skatowali znajomego, odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 20.05.2020

Policjanci z Komisariatu I zatrzymali 4 osoby podejrzewane o brutalne pobicie 36-latka. Mężczyzna został skatowany przez kolegów, z którymi spożywał alkohol w jednym z mieszkań w centrum miasta. Trafił do szpitala w stanie zagrażającym życiu i nadal znajduje się pod opieką specjalistów. Prokurator przedstawił zarzuty usiłowania zabójstwa dwóm agresorom w wieku 36 i 41 lat. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

W nocy z 16 na 17 maja br. zespół pogotowia ratunkowego został wezwany przez anonimowego świadka do leżącego na chodniku mężczyzny. Na miejscu okazało się, że 36-latek ma poważne obrażenia, wskazujące na pobicie. Lekarz zawiadomił Policję. Pomimo braku możliwości wykonania jakichkolwiek czynności z pokrzywdzonym, policyjna intuicja mundurowych z "jedynki" nie zawiodła. Funkcjonariusz szybko wytypowali osoby, które mogły się dopuścić tego przestępstwa. Gdy dotarli do mieszkania sprawcy, trwała tam libacja alkoholowa. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że podczas wspólnego spożywania alkoholu doszło do sprzeczki, w wyniku której dwóch mężczyzn w wieku 36 i 41 lat brutalnie pobiło swojego kolegę. Po pewnym czasie, gdy zaczął im przeszkadzać w mieszkaniu, skatowanego wynieśli przed blok i zostawili na chodniku. Po wszystkim zmyli ślady krwi w mieszkaniu i wrócili do wspólnego biesiadowania.

Sprawcy usłyszeli prokuratorskie zarzuty, a sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztu. Za usiłowanie zabójstwa może im grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach/js)
 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.7 MB)

Powrót na górę strony