Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione samochody o wartości 265 tys. zł.

Wspólne działania legnickich i lubińskich policjantów doprowadziły do odzyskania dwóch skradzionych samochodów o wartości 265 tys. złotych. W sprawie zatrzymano 31-letniego mieszkańca Wrocławia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zostali powiadomieni o kradzieży wartościowego samochodu osobowego. Pokrzywdzona oszacowała wartość skradzionego pojazdu na kwotę prawie 130 tys. złotych. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działań poszukiwawczych za skradzionym pojazdem. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wpadli na trop prowadzący do miejsca, gdzie może znajdować się skradzione auto. W działania zaangażowali się także lubińscy policjanci.

Wspólne działania funkcjonariuszy zakończyły się bardzo szybkim odzyskaniem pojazdu na terenie powiatu lubińskiego. W trakcie intensywnych poszukiwań odnaleziony został także inny samochód, skradziony 17 maja br. z terenu powiatu legnickiego. Do sprawy zatrzymany został 31-letni mieszkaniec Wrocławia.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a odzyskane pojazdy o łącznej wartości 265 tys. złotych zostały zabezpieczone i wkrótce trafią do właścicieli.

31-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za które kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • Odzyskany samochód - widok z boku
  • Odzyskany samochód - widok z tyłu
  • Zabezpieczony samochód - widok z boku
  • Zabezpieczony samochód - widok z tyłu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.83 MB)

Powrót na górę strony