Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził ponad 220 km/h, bo spieszył się na spotkanie

Data publikacji 20.05.2020

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego z wrocławskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego osobowym audi, który rażąco naruszył zasady bezpieczeństwa i obowiązujące przepisy. Mężczyzna jadąc drogą ekspresową S8, jak pokazał pomiar dokonany przez policjantów, pędził 221 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 120 km/h. 48-letni obywatel Szwecji został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Pomimo znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, nadal zauważalny jest mniejszy ruch na drogach Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Niektórzy kierujący, wykorzystując obecną sytuację, pozwalają sobie na zbyt szybką jazdę. Niezmiennie każdego dnia policjanci dyscyplinują te osoby, które rażąco przekraczają obowiązujące limity prędkości

Mundurowi z wrocławskiej drogówki patrolując drogę S8, zauważyli osobowe audi poruszające się z prędkością znacznie przekraczającą obowiązujące ograniczenie na tym odcinku. Funkcjonariusze dokonali pomiaru przy wykorzystaniu wideorejestratora, jak się okazało mężczyzna jedzie dokładnie 221 km/h, a zgodnie z przepisami na drogach ekspresowych dwujezdniowych można poruszać się z maksymalną prędkością do 120 km/h.

48-latek tłumaczył swój pośpiech umówionym spotkaniem, a także rozmową telefoniczną, przez którą stracił czujność. Na szczęście mężczyzna prowadził ją z wykorzystaniem zestawu głośnomówiącego.

Spotkanie kierowcy z funkcjonariuszami zakończyło się nałożeniem na niego mandatu w wysokości 500 złotych - najwyższego, jaki przewiduje taryfikator. Jednak nie wymiar kary jest w tym zdarzeniu ważny a fakt, że zagrożenie jakie stwarzał na drodze, mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

Często kierujący nie zdają sobie sprawy, że od momentu zauważenia jakiejkolwiek przeszkody na drodze, do chwili rozpoczęcia hamowania mija czas, w którym samochód pokonuje kolejne kilkadziesiąt metrów. Należy również pamiętać o drodze hamowania, która znacznie się wydłuża wraz ze wzrostem prędkości pojazdu. W  trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do przepisów drogowych, także tych dotyczących ograniczeń prędkości.

(KWP we Wrocławiu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.34 MB)

Powrót na górę strony