Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Górowscy policjanci kolejny raz oddali osocze, żeby pomóc innym chorym na COVID-19

Data publikacji 20.05.2020

Trzech policjantów z powiatu górowskiego pojawiło się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, aby oddać swoje osocze. To już kolejna tego typu inicjatywa ze strony tamtejszych funkcjonariuszy w tym miesiącu. Mundurowi jakiś czas temu zachorowali na koronawirusa w związku z pełnioną służbą. Na szczęście wyzdrowieli i teraz mogą pomagać innym. Ich osocze, tzw. ozdrowieńców, może być podane niektórym zakażonym pacjentom na COVID-19.

Kilka tygodni temu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Górze znaleźli się w szczególnej sytuacji. W trakcie walki z niewidzialnym wrogiem, jakim jest wirus COVID-19, narażając swoje zdrowie w trakcie realizacji zadań mających na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się choroby, sami zarazili się koronawirusem. Teraz, gdy są już ozdrowieńcami, wykorzystują tę sytuację w celu niesienia pomocy innym chorym na COVID-19. Kolejny raz policjanci pojawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu w celu oddania osocza dla potrzebujących.

Dodajmy, że osocze ozdrowieńców może być podawane niektórym zakażonym pacjentom. Musi ono zawierać przeciwciała, które zneutralizują COVID-19.

Jeżeli znajdujemy się w grupie ryzyka - posiadamy objawy mogące świadczyć o zarażeniu, bądź mieliśmy kontakt z osobą zarażoną, nie okłamujmy funkcjonariuszy, dbajmy o zdrowie nas wszystkich.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Policjanci przed centrum krwiodawstwa
  • Policjanci oddają krew"
  • Policjanci oddają krew"
  • Policjanci oddają krew"
Powrót na górę strony