Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad pół tony nielegalnego tytoniu zabezpieczyli bydgoscy policjanci

Data publikacji 20.05.2020

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zabezpieczyli ponad 650 kg nielegalnego tytoniu. Do sprawy zatrzymali 30-letniego bydgoszczanina. Na jego trop wpadli policjanci z wydziału narkotykowego. W jego garażu zabezpieczyli też nielegalny spirytus. Podejrzany usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy. Z ich wiedzy wynikało, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może posiadać niedozwolone środki odurzające oraz duże ilości nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze ustalili podejrzewanego i przystąpili do działania.

W poniedziałek (18.05.2020 r.) po południu razem z policjantami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcji bydgoskiej komendy namierzyli na ulicy Żmudzkiej typowaną przez nich osobę. Mężczyzna szedł z torbą na ramieniu. Funkcjonariusze wylegitymowali go.

Okazało się, że w torbie miał worki strunowe z tytoniem. Razem z 30-latkiem udali się do wynajmowanego przez niego garażu. Tam ujawnili kartony oraz worki z tytoniem, butelki ze spirytusem, dwie wagi towarowe oraz wagę elektroniczną. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 650 kg tytoniu. 30-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu.

Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego, za który grozi do 3 lat więzienia. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 700 tysięcy złotych.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

 

  • worki jutowe z tytoniem leżą przy ścianie
  • kartony z tytoniem. Jeden jest otwarty
  • zabezpieczone kartony i worki z tytoniem lezą przy ścianie
  • tytoń w foliowych woreczkach
  • tytoń w workach
  • policjant stoi i patrzy na worki oraz kartony z tytoniem
Powrót na górę strony