Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice zatrzymani za brutalne pobicie

Data publikacji 20.05.2020

Kryminalni z chorzowskiej komendy wspierani przez policjantów z Wydziału d/s Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców oraz policyjnych antyterrorystów zatrzymali 5 pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn, którzy brutalnie pobili troje chorzowian. Jak się szybko okazało, dla niektórych z nich to był początek problemów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

W październiku ubiegłego roku w jednym z lokali przy ul.Wolności doszło do brutalnego pobicia małżeństwa z Chorzowa i mężczyzny ze Świętochłowic. Sprawą zajęli się śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Dzięki drobiazgowej analizie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili sprawców tego przestępstwa, którymi okazali się pseudokibice jednego ze śląskich klubów.

Wczoraj, 19.05.2020 r., o 6:00, wspierani przez policjantów z Wydziału d/s Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców oraz policyjnych antyterrorystów z Katowic i Opola, weszli jednocześnie do 5 mieszkań na terenie Chorzowa i miast ościennych, gdzie zatrzymali podejrzanych. W trakcie przeszukań policjanci ujawnili narkotyki, przedmioty przypominające broń, ponad 600 sztuk amunicji, materiały pirotechniczne prawie 40 opakowań środków chemicznych przypominających leki, znaczne ilości gotówki zarówno w walucie polskiej, jak i obcej oraz biżuterię. Mężczyźni w wieku od 26 do 40 lat usłyszeli już zarzuty, a decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

(KWP w Katowicach / mw)

  • zabezpieczone pieniądze
  • leżący na podłodze zatrzymany
  • zabezpieczone pzredmioty

Opis filmu: Pseudokibice zatrzymani za brutalne pobicie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.45 MB)

Powrót na górę strony