Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 28-latek, który w aucie przewoził ponad 3,5 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 20.05.2020

Gdańscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który w samochodzie przewoził 3,5 tys. porcji substancji psychotropowych i środków odurzających m.in. amfetaminę, kokainę oraz marihuanę. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi 10 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu zajmujący się zwalczeniem przestępczości narkotykowej podczas swojej pracy zdobyli informację o mężczyźnie, który miał przewozić narkotyki. Funkcjonariusze przed godziną 3.00 rano zatrzymali go do kontroli drogowej w rejonie dzielnicy Wrzeszcz. Podczas kontroli i przeszukania samochodu policjanci potwierdzili wcześniej zdobyte informacje i w samochodzie 28-latka w torbie, która leżała na podłodze w aucie znaleźli pakunki z zawartością różnych substancji psychotropowych i odurzających.

Policjanci zabezpieczyli m.in. amfetaminę, kokainę, marihuanę oraz blisko 900 tabletek z zawartością MDMA, którą przekazali do zbadania biegłemu. Wstępna ekspertyza wykazała, że policjanci zabezpieczyli ponad 3,5 tys. porcji narkotyków. Kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Kętrzyna i osadzili go w policyjnej celi. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, najprawdopodobniej usłyszy zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony