Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci będą edukować seniorów jak nie stać się ofiarą oszustów

Data publikacji 20.05.2020

Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z Małopolskim Kuratorium Oświaty przygotowali zadanie domowe pt. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek to stosuje!” dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych z całej Małopolski. Dzieci będą edukować babcie i dziadków, jak nie stać się ofiarą przestępców.

Policjantka zaprasza dzieci do wykonania wspólnego e-zadania skierowanego do najbliższych członków rodziny, w szczególności babcie i dziadków. Praca domowa polega na tym, aby dzieci w prosty sposób przekazały krótkie porady dotyczące bezpieczeństwa seniorów.

W oparciu o przedstawione przez policjantów informacje o sposobach działania oszustów muszą w formie porady przekazać osobom starszym, co zrobić, aby nie zostali przez nich oszukani.

W pracy domowej należy przestrzec babcie i dziadków, posiłkując się przygotowanymi przez Policję poradami wraz z opisem konkretnych sytuacji, wybierając dowolną dla siebie formę. Aby chronić bliskich, przygotowany został dla dzieci materiał informacyjno-edukacyjny.

Zadaniem dzieci będzie przygotowanie porad dla bliskich z przestrogami, aby babcia i dziadek nie zostali oszukani.

W związku z powyższym policjanci przygotowali dla dzieci film edukacyjny, w którym opowiadają o najczęstszych sposobach działania oszustów.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony