Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 330 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 20.05.2020

Policjanci zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mieszkańca powiatu lubińskiego. Funkcjonariusze na posesji mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli ponad 330 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Śledczy ustalili, że gdyby zabezpieczone papierosy trafiły na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na straty ponad 300 tys. złotych. Podejrzany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

Policjanci Wydziału dw. Z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy, realizując swoje zadania, monitorują i rozpracowują nielegalny rynek handlu m. in. wyrobami tytoniowymi. W wyniku pracy operacyjnej, śledczy wpadli na trop mieszkańca powiatu lubińskiego. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że podejrzany może handlować papierosami bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie sprawdzenia posesji podejrzanego, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 330 tysięcy sztuk papierosów różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zajmujący się sprawą policjanci wyliczyli, że gdyby zabezpieczone papierosy trafiły na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę ponad 300 tys. zł, a także kwotę ponad 74 tys. zł tytułem podatku VAT.

Mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze. Usłyszał zarzuty z art. 65 KKS. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi wielomilionowa kara grzywny. Prokurator już zastosował wobec zatrzymanego poręczenie majątkowe na poczet przyszłej kary.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • ujawnione przez policjantów papierosy bez akcyzy
  • ujawnione przez policjantów papierosy bez akcyzy
  • ujawnione przez policjantów papierosy bez akcyzy
Powrót na górę strony