Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gotowi do pomocy w każdej chwili

Data publikacji 21.05.2020

W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, że nawet spokojne patrolowanie niewielkiej miejscowości może przybrać nieoczekiwany obrót. Przekonali się o tym łomżyńscy funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy niespodziewanie poproszeni zostali o pomoc.

Wczoraj, 20.05.2020 r., przed południem, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, jadąc przez jedną z miejscowości w gminie Miastkowo, zauważyli stojącego obok samochodu mężczyznę, który machał ręką jak gdyby wzywał pomocy. Policjanci natychmiast zawrócili. Okazało się, że mężczyzna przewoził rodzącą żonę, jednak ze względu na bardzo zaawansowaną fazę porodu, nie wiedział czy będzie w stanie dojechać do szpitala w Ostrołęce. Mundurowi uzyskali też informację, że wezwana została juz na miejsce karetka pogotowia. Widząc, że sytuacja jest bardzo poważna i liczy się każda minuta, natychmiast podjęli decyzję o rozpoczęciu pilotażu. Włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli w kierunku szpitala. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów drogą krajową nr 61, już na terenie powiatu ostrołęckiego, spotkali się z jadącym w ich kierunku Zespołem Ratownictwa Medycznego. Policjanci pomogli bezpiecznie przejść kobiecie do samochodu specjalistów medycznych i na tym zakończyli swoją nietypową interwencję.

Ta sytuacja pokazuje, że policyjna służba nigdy nie jest taka sama, a mundurowi są gotowi do niesienia pomocy wszędzie i w każdej chwili.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony