Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Do kradzionych aut tankował paliwo, za które nie płacił

Data publikacji 21.05.2020

Mieszkaniec powiatu sulęcińskiego swoją przestępczą działalnością spowodował straty o łącznej wartości prawie 15 tysięcy złotych. Do chwili obecnej usłyszał 5 zarzutów, kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. W toku prowadzonych czynności kryminalni powiązali mężczyznę z kolejnymi zdarzeniami. Wszystko wskazuje na to, że lista zarzutów będzie znacznie dłuższa.

Sulęcińscy kryminalni prowadzą czynności procesowe przeciwko 34-letniemu mieszkańcowi powiatu. Policjanci ustalili personalia mężczyzny, który kradł samochody, a następnie przy ich wykorzystaniu tankował do zbiorników paliwo, za które nie płacił. Przestępstw dokonywał nie tylko na terenie województwa lubuskiego, ale także w Wielkopolsce. Na swoim koncie ma również niezatrzymanie się do kontroli drogowej. W sumie, do chwili obecnej mężczyzna usłyszał 5 zarzutów, do których się przyznał.

Łączna wartość strat wynikających z przestępczej działalności 34-latka to prawie 15 tysięcy złotych. To jednak nie koniec. Kryminalni powiązali podejrzanego z innymi kradzieżami. Sprawa jest rozwojowa. Kolejne zarzuty są tylko kwestią czasu.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, kradzież z włamaniem – do 10 lat. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, od 2017 roku jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Gorzowie Wlkp/js)
 

  • Nagranie z kamery przemysłowej na którym widac jak mężczyzna stoi obok samochodu
  • Policjant prowadzi zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.55 MB)

Powrót na górę strony