Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otrzymaliśmy maseczki ochronne od Służby Więziennej

Data publikacji 21.05.2020

Walka z koronawirusem to wspólny cel wszystkich służb mundurowych. Współpraca i wzajemne wsparcie charakteryzują te trudne i wymagające dni pandemii. Kolejnym świadectwem tej pomocy jest przekazanie przez Służbę Więzienną, maseczek ochronnym policjantom. W imieniu opolskich funkcjonariuszy maseczki odebrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafał Stanisławski.

20 maja, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Opolu, płk Leszek Czereba oraz Przewodnicząca Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Opolu, Danuta Malkusz przekazali maseczki ochronne opolskim policjantom i strażakom. Maseczki w imieniu policjantów odebrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafał Stanisławski.

Każda z formacji otrzymała od Służby Więziennej po 1,5 tys. maseczek ochronnych. Materiał na ich uszycie zakupił Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Warszawie. Przekazane maseczki zostały uszyte przez skazanych z Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich oraz przez skazane z Oddziału Zewnętrznego w Turawie.

Wszystko to w ramach akcji "Resort Sprawiedliwości Pomaga". Akcja ta jest przejawem współpracy i wzajemnej pomocy w tych wyjątkowych i trudnych dniach pandemi. Sytuacja ta nakłada na wszystkie służby nowe i wymagające zadania. Każda z formacji mundurowych mierzy się z koronawirusem w zakresie swoich zadań, nie zapominając jednak o innych. Takie akcję są tego najlepszym przykładem. Za okazaną pomoc i przekazane maseczki, serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy Służby Więziennej!

Powrót na górę strony