Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20-latek aresztowany za uprowadzenie dziecka

Data publikacji 22.05.2020

20-latek wtargnął do mieszkania przez balkon, użył broni gazowej i uprowadził 9-letnie dziecko. Chwilę po tym, kiedy mężczyzna szedł z dzieckiem, został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu III Policji w Radomiu. Przedstawiono mu zarzuty i najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 16.05.2020 r., wieczorem, w jednym z domów na terenie miasta. Do mieszkania przez balkon wszedł młody mężczyzna. Zaatakował kobietę, która tam przebywała, groził jej i użył broni gazowej, po czym uprowadził 9-letnie dziecko. Kobieta natychmiast powiadomiła o zajściu oficera dyżurnego radomskiej Policji i krótko po tym, gdy mężczyzna szedł z chłopcem, został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu III. 20-latek trafił do policyjnej celi, a dziecko wróciło do domu.

Policjanci zatrzymali również 38-latka, który pomagał w uprowadzeniu oraz 39-letnią matkę dziecka, która najprawdopodobniej w ten sposób chciała je odzyskać. Jak wynika z policyjnych ustaleń, trwa postępowanie o ustalenie prawa opieki nad małoletnim.

20-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty m.in. uprowadzenia małoletniego, pozbawienia wolności, uszkodzenia ciała. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Natomiast wobec pozostałych osób, które miały związek z tym przestępstwem, zastosowano policyjne dozory. 39-letnia kobieta odpowie za podżeganie do przestępstwa, a 38-latek za pomocnictwo.

(KWP w Radomiu/ mw)

Powrót na górę strony