Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ewakuowali seniorów z palącego się domu

Data publikacji 22.05.2020

Policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach, starszy sierżant Krystian Kruczała i starszy posterunkowy Mateusz Płonka, bezpiecznie ewakuowali starsze małżeństwo z palącego się domu. Mundurowi zaopiekowali się seniorami, a następnie oddali ich pod opiekę rodziny.

W nocy z 20/21 maja br., tuż po północy, służby ratunkowe zostały zaalarmowane przez mieszkańca Bielan o pożarze stodoły stojącej pomiędzy dwoma domami jednorodzinnymi. Najbliżej miejsca zdarzenia był jeden z policyjnych patroli. Funkcjonariusze w kilka chwil byli na miejscu. W rozmowie z właścicielką jednego z budynków ustalili, że w drugim z domów znajduje się starsze małżeństwo. Mundurowi weszli do wnętrza i w jednym z pomieszczeń odnaleźli śpiące małżeństwo. Po przekazaniu informacji o pożarze, natychmiast wyprowadzili je na zewnątrz, a następnie umieścili w radiowozie. Po ustaleniu, że 86-letnia kobieta, ani jej o rok starszy mąż nie wymagają pomocy medycznej, funkcjonariusze przewieźli ich do rodziny mieszkającej kilka przecznic dalej.

W akcji gaśniczej, która trwała do godzin rannych, brało udział 11 zastępów Straży Pożarnej z Oświęcimia, gminy Kęty oraz gminy Brzeszcze. Aktualnie policjanci ustalają okoliczności i przyczyny pożaru, który strawił stodołę oraz uszkodził dachy dwóch budynków.

(KWP w Krakowie / mw)

 

  • wóz straży pożarnej przed palącym się domem
  • wóz straży pożarnej przed palącym się domem
Powrót na górę strony