Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Informował o bombie w szkole. 17-latek zatrzymany

Data publikacji 22.05.2020

Policjanci zatrzymali wczoraj 17-latka z województwa świętokrzyskiego podejrzanego o fałszywe powiadomienie o bombie w budynku szkoły. Do zdarzenia doszło w styczniu bieżącego roku w miejscowości Stołpie (powiat chełmski). Informacja o rzekomej bombie została przesłana mailem. 17-latek został ustalony przez policjantów z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wraz z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie zatrzymali 17-latka odpowiedzialnego za wysłanie wiadomości mailowej o podłożeniu ładunku wybuchowego, która wpłynęła do Szkoły Podstawowej w Stołpiu. 

Do zdarzenia doszło 27.01.2020 roku za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Z konta jednego z uczniów wysłano do nauczycieli wiadomość e-mail o treści „PODKLADAM BOMBE W SZKOLE MUSICIE ZNALESC MACIE 30 minut”.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.66 MB)

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Stołpiu otrzymała wiadomość przed rozpoczęciem lekcji więc nie była konieczna ewakuacja. Pracownicy i uczniowie nie zostali wpuszczeni na teren szkoły a lekcje zostały odwołane.

Policjanci ustalili, że jeden z uczniów podczas gry na komputerze kontaktował się z jednym z użytkowników poprzez komunikator internetowy. Podał mu dane do logowania na konto e-mail, oraz kod do zmiany hasła.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie po przeanalizowaniu danych z konta mailowego oraz dziennika elektronicznego szkoły wytypowali trzech użytkowników Internetu, którzy mogli mieć związek z wydarzeniem. Wczoraj  wykonywali czynności w ich miejscach zamieszkania. Zatrzymany 17-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

W działaniach brali udział policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Chełmie oraz funkcjonariuszami z Komendy Policji Powiatowej w Staszowie.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, wysoka grzywna i pokrycie kosztów działania służb na miejscu zdarzenia.

Powrót na górę strony