Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ruchu drogowego zapobiegli tragedii

Data publikacji 22.05.2020

Policjanci ruchu drogowego słubickiej komendy kolejny raz potwierdzili swój profesjonalizm. Ich szybkie decyzje i zdecydowane działania doprowadziły do uratowania 82-latka, który groził, że odbierze sobie życie. W poranionych rękach trzymał nożyczki, które policjanci odebrali w ostatniej chwili. Mężczyzna został przekazany załodze pogotowia.

W czwartek, (21 maja br.,tuż przed 13.00, dyżurny słubickiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który groził, że zrobi sobie krzywdę. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policjantów. W gminie Ośno Lubuskie funkcjonariusze po wejściu do mieszkania zauważyli  mężczyznę, który z ranami ciętymi nadgarstków z nożyczkami w dłoni „ mówił, że zaraz odbierze sobie życie”. Sytuacja była niebezpieczna, gdyż mężczyzna na widok mundurowych cały czas powtarzał, że zrobi sobie krzywdę. Wykorzystując moment nieuwagi ze strony desperata policjanci podbiegli do mężczyzny, chwycili go i odebrali mu nożyczki i zabezpieczyli inne niebezpieczne narzędzia znajdujące się w pokoju.

Mężczyźnie udzielono niezbędnej pomocy. Przytomny 82-latek został przekazany załodze pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Dzięki sprawnemu działaniu policjantów ze słubickiej drogówki sierż. szt. Michała Pośpiecha i st. sierż. Mateusza Kuszka udało się ocalić życie tego mężczyzny. Gdyby pomoc nie przyszła na czas, mogłoby dojść do tragedii.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

Powrót na górę strony