Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zaopiekowali się pozostawionym bez opieki dzieckiem

Data publikacji 22.05.2020

Żmigrodzcy policjanci w trakcie wykonywania czynności w jednym z bloków mieszkalnych zauważyli dziewczynkę wychylającą się niebezpiecznie przez okno. Jak się później okazało zapłakane i roztrzęsione dziecko drugi dzień przebywało zamknięte w mieszkaniu bez opieki. Nieodpowiedzialną matkę funkcjonariusze zatrzymali następnego dnia, trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała zarzut narażenia małoletniej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Żmigrodzie w trakcie wykonywania czynności służbowych w jednym z bloków mieszkalnych zauważyli dziewczynkę, która w niebezpieczny sposób wychylała się przez okno. Dziecko płakało i było roztrzęsione. Zaniepokojeni funkcjonariusze natychmiast udali się do tego mieszkania i wezwali ją do drzwi, a w rozmowie, z jak się okazało 10-letnią dziewczynką, ustalili, że już drugi dzień przebywa bez opieki w zamkniętym mieszkaniu.

Na miejsce wezwano jednostkę Straży Pożarnej, która wydobyła dziewczynkę z mieszkania przez okno. Na miejsce zdarzenia przybyła również Kurator Sądowa, z którą dziewczynkę przewieziono do pogotowia opiekuńczego we Wrocławiu.

Policjanci rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu nieodpowiedzialnej matki dziecka. Kobietę zatrzymano następnego dnia a w związku z brakiem opieki z jej strony i narażeniem małoletniej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, osadzono w policyjnym areszcie.

Przestępstwo narażenia małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w przypadku, kiedy na sprawcy ciąży obowiązek opieki, zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie kobiety zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony